Sarreguemines kaffeservis
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SARREGUEMINES, kaffeservis, 13 dlr., porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft, lysterglasyr, detaljer i guld, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, gräddkanna samt sockerskål, höjd ca 6-21 cm
Nagg, gräddkannans hänkel lagad
776474
2020-05-26