Sarreguemines kaffeservis

Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis
Sarreguemines kaffeservis

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SARREGUEMINES, kaffeservis, 13 dlr., porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft, lysterglasyr, detaljer i guld, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, gräddkanna samt sockerskål, höjd ca 6-21 cm

Nagg, gräddkannans hänkel lagad

776474

2020-05-26