Kniv Kauhava
Klubbat för:
650 SEK
1 500 SEK
KNIV, Kauhava, 1900-tal, Finland, skaft i konstmaterial, pommel i form av hästhuvud, doppsko i mässing, blad i helstål med graverad dekor, otydligt signerad, slida i läder med dekor, längd ca 19 cm
åldersrelaterat slitage,
776536
2020-05-30