Kniv Kauhava

Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava
Kniv Kauhava

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

KNIV, Kauhava, 1900-tal, Finland, skaft i konstmaterial, pommel i form av hästhuvud, doppsko i mässing, blad i helstål med graverad dekor, otydligt signerad, slida i läder med dekor, längd ca 19 cm

åldersrelaterat slitage,

776536

2020-05-30