478 - Skrivskåp 1700-/1800-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKRIVSKÅP, 2-delat, bonad ek, mässingsbeslag, sekretären med hyll- och lådinredning bakom klaffen, överskåpet med dörrpar och hyllor, totalhöjd ca 205 (101+104), 104 x 51 cm

Proveniens
Fam. Berencreutz Helsingborg

Åldersrelaterat slitage

776610

2020-08-21