478 - Skrivskåp 1700-/1800-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVSKÅP, 2-delat, bonad ek, mässingsbeslag, sekretären med hyll- och lådinredning bakom klaffen, överskåpet med dörrpar och hyllor, totalhöjd ca 205 (101+104), 104 x 51 cm
Proveniens
Fam. Berencreutz Helsingborg
Åldersrelaterat slitage
776610
2020-08-21