479 - Karmstolar gustavianska

479 - Karmstolar gustavianska
479 - Karmstolar gustavianska
479 - Karmstolar gustavianska
479 - Karmstolar gustavianska

Såld för:

8 400 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, lövträ med skurna detaljer, gråmålade, textilklädsel, sits med spiralresårer, 1700-/1800-tal, höjd 87,5, sitthöjd 58, bredd 40 cm

Bruksslitage, senare renoverade, ommålade och omklädda

776611

2020-08-21