479 - Karmstolar gustavianska
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, lövträ med skurna detaljer, gråmålade, textilklädsel, sits med spiralresårer, 1700-/1800-tal, höjd 87,5, sitthöjd 58, bredd 40 cm
Bruksslitage, senare renoverade, ommålade och omklädda
776611
2020-08-21