483 - Trågsoffa rokoko
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TRÅGSOFFA, rokoko, träskuret underrede i bok, senare tråg i furu, sittdyna och tre lösa ryggkuddar med textilklädsel, 1700-tal, längd ca 236, höjd 84, sitthöjd ca 40 cm
Åldersrelaterat slitage, borttagen originalfärg, senare tråg, senare plymåer / klädsel
776616
2020-08-21