483 - Trågsoffa rokoko

483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko
483 - Trågsoffa rokoko

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

20 000 SEK

TRÅGSOFFA, rokoko, träskuret underrede i bok, senare tråg i furu, sittdyna och tre lösa ryggkuddar med textilklädsel, 1700-tal, längd ca 236, höjd 84, sitthöjd ca 40 cm

Åldersrelaterat slitage, borttagen originalfärg, senare tråg, senare plymåer / klädsel

776616

2020-08-21