485 - Väggpendyl gustaviansk

485 - Väggpendyl gustaviansk
485 - Väggpendyl gustaviansk
485 - Väggpendyl gustaviansk
485 - Väggpendyl gustaviansk
485 - Väggpendyl gustaviansk
485 - Väggpendyl gustaviansk

Såld för:

17 500 SEK

Utropspris

30 000 SEK

VÄGGPENDYL, gustaviansk, träskuret, förgyllt och bronserat fodral, urtavlan märkt E Modeveg Helsingborg - Elias Modeveg, verksam i Helsingborg 1772 - 1824, höjd ca 78, bredd 53 cm

PROVENIENS: Bengt Jansons samling

ALBIN SKRIVER

776618

2020-08-21