485 - Väggpendyl gustaviansk
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustaviansk, träskuret, förgyllt och bronserat fodral, urtavlan märkt E Modeveg Helsingborg - Elias Modeveg, verksam i Helsingborg 1772 - 1824, höjd ca 78, bredd 53 cm
PROVENIENS: Bengt Jansons samling
ALBIN SKRIVER
776618
2020-08-21