BORDSTELEFON
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSTELEFON, LM Ericsson, tidigt 1900-tal, lackerad plåt, klyka av metall samt fäste i mässing, höjd ca 35 cm, 19x12, lurens längd ca 27 cm
Ej funktionstestad, bruksslitage, luren med lagning i form av tejp, böjd del vid klyka
776704
2020-05-27