Väggpendyl Engström

Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström
Väggpendyl Engström

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ROBERT ENGSTRÖM, väggpendyl, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, krön i form av kärve, urtavla med arabiska siffror samt märkt Rob Engström Stockholm, ca 65x35 cm, pendel finns

Zustandsbeschreibung

Nyckel saknas, urtavlans emalj med repor,

776744

2020-05-27