Fågelhuvud av Timo Sarpaneva

Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva
Fågelhuvud av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

520 EUR

Utropspris

600 EUR

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Fågelhuvud", signerad Timo Sarpaneva Iittala -3866, 1950-tal, ångblåsningsmetod, slipat klart glas, höjd 20,5 cm

Billnäs goes online

776894

2020-07-02