Tapio Wirkkala skål 3313

Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313
Tapio Wirkkala skål 3313

Klubbat för:

500 EUR

Utropspris

600 EUR

TAPIO WIRKKALA, SKÅL, 3313, signerad Tapio Wirkkala, Iittala. 1940-talets slut, blåst kristall, fasettslipat botten, längd 22,5 cm.

Billnäs goes online

Obetydligt slitage.

776897

2020-07-02