Soppslevar
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOPPSLEVAR, 3+1 st., silver, 17/1800-tal, Lars Öhlin, Västerås 1839, möjligen Lars Hessling Linköping 1791, Anders Wedin, Söderhamn 1852, svarvade träskaft, längd 38-41,5 cm, 1 soppslev i nysilver medföljer
Slitage, gravyr, en med avslag, ändknoppar saknas
777050
2020-05-27