Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

IKON. S:t Nikolaus, Ryssland, 1800-talets slut, tempera och olja på pannå, på baksidan signerad som en gåva(from Akimov´s family to Rafushkevich) Viborg, 1922, ca 22,5x18 cm

Mindre färgbortfall, krackelyr, slitage

777197

2020-05-28