Stolar 1-par

Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par
Stolar 1-par

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STOLAR, 2 st, 1900-tal, blandstil, svartmålad trästomme, med rund ryggbricka, sits med sadelgjord, fast stoppad rygg och sits, senare omklädd, grå möbeltextil på sitsar, klädsel med tryck på båda ryggbrickor, varav en med motiv av Marilyn Monroe samt en med motiv av Elvis Presley, sitthöjd ca 42, rygghöjd ca 107, bredd 80 cm

Senare omklädd, smärre/obetydligt slitage på stomme, en fläck ca 0,5 cm på sidan av sits

777345

2020-05-29