Golvvas Kina

Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GOLVVAS, Kina, 1700/1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 42 cm

Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj

Smärre slitage

777353

2020-05-31