Karmfåtölj

Karmfåtölj
Karmfåtölj
Karmfåtölj
Karmfåtölj
Karmfåtölj
Karmfåtölj
Karmfåtölj
Karmfåtölj

Klubbat för:

4 000 SEK

2 500 SEK

KARMFÅTÖLJ, blandstil, 1900-talets början, mörkbetsad trästomme, rygg med träribbor, skuren dekor, armlän avslutandes i voluter, senare omklädd, fast stoppad sits, klädsel i imitationspäls med lång lugg, ryggkudde med motiv av lejon, fäst med remmar av brunt skinn, sitthöjd ca 45, rygghöjd 88, bredd 52 cm

Åldersrelaterat slitage, renoverad och omklädd

777426

2020-05-29