Väggpendyl Japy Frères

Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères
Väggpendyl Japy Frères

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGPENDYL, Japy Frères, Louis XV-stil, Frankrike, omkring år 1900, förgylld och bronserad metall, genombruten dekor av blommor, orm och rocaille, rund emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd 38 cm.

Pendel samt nyckel medföljer.

Bruksslitage, mindre skada på emaljen, ej funktionstestad.

777621

2020-06-05