Spegel Malmqvist Kalmar
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, rokoko, Anders Malmqvist spegelmakare 1773-1778), monogramsignerad AM samt märkt med Kalmars Hallstämpel, bronserad, dekor av rocailler, fasettslipat glas ca 79x37 cm
Senare bronsering, foliering med skador, smärre skador
777735
2020-06-02