Spegel Malmqvist Kalmar

Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar
Spegel Malmqvist Kalmar

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, rokoko, Anders Malmqvist spegelmakare 1773-1778), monogramsignerad AM samt märkt med Kalmars Hallstämpel, bronserad, dekor av rocailler, fasettslipat glas ca 79x37 cm

Senare bronsering, foliering med skador, smärre skador

777735

2020-06-02