Märta Måås Fjetterström vävnad
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM (1873-1941): matta, ull på ullvarp, ca 290x140 cm, signerad MMF
Ställvist omfattande slitage kring fransar, lagning förekommer, ställvist blekt, nött kring mitten
777908
2020-05-31