Skåp Kina
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft, s k "Wedding cabinet, luckor med 2 bakomliggande lådor, trä med lackarabete, skuret krön, mässingsplattor med dekorativa mönster, sprint till låset finns men inte låsdelen, höjd ca 169 samt 102x56 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, låsdel saknas
778038
2020-05-31