Skåp Kina

Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft, s k "Wedding cabinet, luckor med 2 bakomliggande lådor, trä med lackarabete, skuret krön, mässingsplattor med dekorativa mönster, sprint till låset finns men inte låsdelen, höjd ca 169 samt 102x56 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, låsdel saknas

778038

2020-05-31