Ikon
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Ärkeängel Mikael med S:ta Katarina av Alexandria och olika helgon, Centrala Ryssland, 1800-talets.
tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 35x30 cm
Bortfall av krdering och färg, slitage, retuscher
778217
2020-06-01