Bengt Orup samling servisglas
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BENGT ORUP, 32 dlr, samling servisglas Johansfors, olika modeller, varav några formgivna av Bengt Orup bl a "Party", några etikettmärkta, Johansfors glasbruk, 1950/60-tal, höjder ca 6 - 18 cm
Skador: Mindre slitage, mindre nagg på höga gröna samt gula mellan i serien Party,
NB! sista bilden- glas har gått sönder (meföljer ej)
778287
2020-06-01