Edition Luxe Lars Larsson & Co Armring 18K
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LARS LARSSON & CO, armring, 18K, rödguld, 1800-talets senare del, stel öppningsbar ring, dekor med fröpärlor, integrerat kistlås, dubbla säkerhetsöglor, bredd ca 13 mm, diam ca 60 mm, 28.7 g,
Någon död pärla med åldersrelaterat slitage. Saknar årtalsstämpel.
778307
2020-06-07