Golvur Stockholmsarbete Åmarck

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, av Mickael Åmarck, verksam i Stockholm i slutet av 1700-talet, graverad med namn över urtavlan, hölje med senare bemålning, pendel och lod och nyckel medföljer, höjd ca 216, största bredd 51, djup 27 cm

Torrsprickor, slitage, renoverad

778359

2020-06-01