Golvur Stockholmsarbete Åmarck
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, av Mickael Åmarck, verksam i Stockholm i slutet av 1700-talet, graverad med namn över urtavlan, hölje med senare bemålning, pendel och lod och nyckel medföljer, höjd ca 216, största bredd 51, djup 27 cm
Torrsprickor, slitage, renoverad
778359
2020-06-01