Matsalsbord
Klubbat för:
2 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
MATSALSBORD, Karl Johan, 1800-tal, mahogny och mahognyfaner, samt iläggsskivor varav en av mahognyfanerad (senare, 100 cm) och fyra av furu (á 58 cm). svarvade ben med fottrissor av mässing, bordets bredd 141 cm, höjd 77 cm, total längd inkl fyra iläggsskivor 473 cm
Slitage.
778426
2020-06-13