Matsalsbord

Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord

Klubbat för:

2 600 EUR

Utropspris

3 000 EUR

MATSALSBORD, Karl Johan, 1800-tal, mahogny och mahognyfaner, samt iläggsskivor varav en av mahognyfanerad (senare, 100 cm) och fyra av furu (á 58 cm). svarvade ben med fottrissor av mässing, bordets bredd 141 cm, höjd 77 cm, total längd inkl fyra iläggsskivor 473 cm

Slitage.

778426

2020-06-13