Carl Waldemar Olson

Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson
Carl Waldemar Olson

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL WALDEMAR OLSON (1864-1940), Landskap med kor, olja, sign och daterad -97, cm 61x42 cm

Proveniens: ur Svensk-Franska konstgalleriets auktion med Karl Nordströms kvarlåtenskap (Elsa Toffolis f. Nordströms samling)

778444

2020-06-02