913 - Glassmaskiner 1800-tal

913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal
913 - Glassmaskiner 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GLASSMASKINER, 2 st, bemålad plåt med dekor i guldtryck, bronserade resperktive svärtade hänklar, märkta "Automatische Eismaschine system Meidinger" respektive "No 2 Automatische Eismaschine Carl Weiffert Hamburg system Meidinger", höjder ca 39 respektive 26 cm

Slitage, färgbortfall, märken,den mondre saknar lock

778513

2020-08-22