913 - Glassmaskiner 1800-tal
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GLASSMASKINER, 2 st, bemålad plåt med dekor i guldtryck, bronserade resperktive svärtade hänklar, märkta "Automatische Eismaschine system Meidinger" respektive "No 2 Automatische Eismaschine Carl Weiffert Hamburg system Meidinger", höjder ca 39 respektive 26 cm
Slitage, färgbortfall, märken,den mondre saknar lock
778513
2020-08-22