Kista

Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KISTA, tidigt 1800-tal, allmoge, inuti daterad 1810, invändigt bemålad med akantusblad, grönmålad på utsidan, detaljer i smide, nyckel saknas, höjd ca 36 samt 88x51 cm

Nyckel saknas, bruks och åldersrelaterat slitage

778570

2020-06-01