920 - Glasföremål 1800-/1900-tal

Såld för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

GLASFÖREMÅL, 18 delar, från bl a Orrefors och Reijmyre, pressglas, bl a turbinmodeller, gjutet, blåst, slipat och graverat, optikblåst, handmålat, 1800-1900-tal, höjder upp till ca 25 cm

Bruksspår, nagg, avlagringar, skador kan förekomma

778684

2020-08-22