921 - Vaser glas

921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas
921 - Vaser glas

Såld för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

VASER, 12 delar, glas, pressat, blåst, slipat, graverat, handmålat, från bl a Orrefors, Kosta, Iittala, Åfors, 1800-1900-tal, höjder upp till ca 31 cm

Bruksspår, nagg, sprickor, avlagringar kan förekomma

778692

2020-08-22