Dalahäst 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 700 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

DALAHÄST, 1900-talets första hälft, krusad i blått, rött och gult mot vit botten, höjd 10, längd 10,5 cm

PROVENIENS: Kabinettskammarherre Oscar Holtermann (1859-1932) gift med Maud von Rosen (1872-1947)
därefter i arv inom släkten

Kuntoraportti

Huvudet med lagning, smärre avslag

778797

Päivämäärä:

2020-06-06