Dalahäst 1900-talets första hälft
Klubbat för:
1 700 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
DALAHÄST, 1900-talets första hälft, krusad i blått, rött och gult mot vit botten, höjd 10, längd 10,5 cm
PROVENIENS: Kabinettskammarherre Oscar Holtermann (1859-1932) gift med Maud von Rosen (1872-1947)
därefter i arv inom släkten
Kuntoraportti
Huvudet med lagning, smärre avslag
778797
Päivämäärä:
2020-06-06