927 - Ägg i äggställ

927 - Ägg i äggställ
927 - Ägg i äggställ

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

800 SEK

ÄGGSTÄLL & ÄGG, delvis svarvat trä, med 30-35 ägg, huvudsakligen riktiga, urblåsta, men även alabaster, glas, plast, tidigt 1900-tal, höjder upp till ca 45 cm

Slitage, märre skador

778920

2020-08-22