928 - Brons- och tennföremål

928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål
928 - Brons- och tennföremål

Såld för:

2 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BRONS- och TENNFÖREMÅL, 6 delar, 2 vaser, patinerad brons, GAB, höjder 10 respektive 19 cm, askfat, jugend, patinerad brons, märkt JLH, Ø 12 cm, tedosa, Edvin Ollers, Schreuder & Olsson, höjd ca 13 cm, 1900-talets första del, 1 par ljusstakar, tenn, kopia av barockmodell på Nordiska museet, stämplade 1937, höjd ca 21 cm

Varierande slitage

778942

2020-08-22