Soffa gustaviansk Joseph Ruste

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOSEPH RUSTE (stolmakare i Stockholm 1772-1792/94), soffa, gustaviansk, träskuren dekor, hörnfleuronger, kannelerade ben, signerad, längd ca 180, sitthöjd 41 cm

Skador, slitage, kompletteringar

778985

2020-06-07