Henri Matisse
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HENRI MATISSE (1869-1954), efter, 3 färglitografier, varav en enkelsidig "Rosace", 35x26 cm en dubbelsidig "La Gerbe", (mittveck med skåra) 53x36 cm, och en trippelsidig "Decoration - Fruits", 78x35 cm, ur Verve nr 35-36
779007
2020-06-02