Hummertallrikar Svenskt Tenn

Hummertallrikar Svenskt Tenn
Hummertallrikar Svenskt Tenn
Hummertallrikar Svenskt Tenn
Hummertallrikar Svenskt Tenn
Hummertallrikar Svenskt Tenn
Hummertallrikar Svenskt Tenn

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

JOSEF FRANK, hummertallrikar, 9 st, Svenskt Tenn, blått glas, ca 30x22 cm
HISTORIK: Josef Frank ritade den ovala glastallriken under 1940-talet

Kant- och fotnagg

779020

2020-06-02