Empire kandelabrar ett par
Klubbat för:
2 800 EUR
Utropspris
3 600 EUR
KANDELABRAR ETT PAR, empire-stil, Ryssland/Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld och patinerad brons, kvadratisk fotplatta, segergudinnan Victoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar för sex ljus, höjd 73,5 cm.
Reparationer och lösa ljusarmar, sneda/krokiga
779191
2020-06-13