Empire kandelabrar ett par

Empire kandelabrar ett par
Empire kandelabrar ett par
Empire kandelabrar ett par
Empire kandelabrar ett par
Empire kandelabrar ett par
Empire kandelabrar ett par

Klubbat för:

2 800 EUR

Utropspris

3 600 EUR

KANDELABRAR ETT PAR, empire-stil, Ryssland/Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld och patinerad brons, kvadratisk fotplatta, segergudinnan Victoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar för sex ljus, höjd 73,5 cm.

Reparationer och lösa ljusarmar, sneda/krokiga

779191

2020-06-13