Bålskål England 1800-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL, porslin, England, 1800-tal, dekor av blommor i underglasyrblått samt guld, med inskription "Succels to the Hnn Captn Lewis Davies of Glasgow" samt botten med texten "From your devoted Lubman Mathiasen", diameter ca 28, höjd 11 cm, träsockel medföljer
Slitage, borrad fotring (för upphängning)
779292
2020-06-06