1039 - Leksakshund Fransk Bulldog
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEKSAKSHUND, fransk bulldog, bemålad papier maché, ögon av glas, hjul, vid drag i koppel / halsband öppnar hunden munnen och "skäller", sannolikt Contesso, Frankrike, höjd ca 29, längd 54 cm,
1900-talets första hälft
Slitage, färgbortfall
779322
2020-08-22