1039 - Leksakshund Fransk Bulldog

Såld för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LEKSAKSHUND, fransk bulldog, bemålad papier maché, ögon av glas, hjul, vid drag i koppel / halsband öppnar hunden munnen och "skäller", sannolikt Contesso, Frankrike, höjd ca 29, längd 54 cm,
1900-talets första hälft

Slitage, färgbortfall

779322

2020-08-22