Bordstelefon Tunnan
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AB TELEFONFABRIKEN, bordstelefon, "Tunnan", omkring 1900, märkt Stockholms Allmänna Telefonaktiebolag, och "Stockholmstelefon", svartlackerat järn med förnicklade detaljer, höjd 28 cm
Tratten av och skadad, skador, slitage
779327
2020-06-03