Bordstelefon Tunnan

Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan
Bordstelefon Tunnan

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

AB TELEFONFABRIKEN, bordstelefon, "Tunnan", omkring 1900, märkt Stockholms Allmänna Telefonaktiebolag, och "Stockholmstelefon", svartlackerat järn med förnicklade detaljer, höjd 28 cm

Tratten av och skadad, skador, slitage

779327

2020-06-03