Parti med fotoutrustning 1900-talets mitt

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

PARTI med fotoutrustning, bestående av 22st kameror, samt 11st objektiv, till större del från 1900-talets mitt, olika tillverkare, bland annat: Olympus Trip 35mm, Yashica EZ-matic 126mm, Zeiss Ikon Contessamat Prontor-Matic125 45mm samt Kodak Retinette Rodenstock Reomar 45mm, objektiv från olika tilverkare, bland annat: RMC Tokina 1:4.5 80-200mm med fodral, Makinon 28mm med fodral, Sigma "High-speed Zoom Multi-Coated 80-200mm" för Canon med fodral,

Varierande bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

779394

2020-06-03