Sigvard Bernadotte Bing & Grondahl "Golden Sun"

Sigvard Bernadotte Bing & Grondahl

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, BING & GRØNDAHL, 19 delar, "Golden Sun", porslin, dekor av guldkant, nio koppar med fat samt tio assietter.

Bruksslitage, två koppar med nagg samt en assiette med nagg, mestadels andra sortering.

779407

2020-06-14