Bordspendyl 1800-tal brons

Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons
Bordspendyl 1800-tal brons

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fodral i brons krönt med kvinnofigur med hund sannolikt jaktgudinnan Diana, slagfunktion, emaljerad urtavla med romerska siffror, dekor av jaktattribut, höjd ca 46 cm

Dekorbortfall/ kvinnofigur saknar attribut, ett ben något löst, urtavla med smärre skador, pendel och uppdragsnyckel saknas

779418

2020-06-03