Vicke Lindstrand champagnekylare och shaker

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, "Iced", Orrefors, champagnekylare och shaker, 1930-tal, syrabehandlat klarglas, signerade Orrefors, shakerns höjd 24 cm samt champagnekylarens höjd 19 cm.

Smärre slitage.

779419

2020-06-14