Elias Svedberg safarifåtöljer

Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer
Elias Svedberg safarifåtöljer

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ELIAS SVEDBERG, safarifåtöljer, 1 par, stomme i björk, armlän i läder, klädsel i ulltextil, 1900-talets andra hälft, Nordiska Kompaniets Triva-serie, höjd ca 80 cm, bredd ca 60 cm, sitthöjd ca 35 cm

Bruksslitage, ena stolens armstödsläder målat rött

779495

2020-06-08