984 - Klaffbord England

984 - Klaffbord England
984 - Klaffbord England
984 - Klaffbord England
984 - Klaffbord England

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KLAFFBORD, George lll, av pembroketyp, med klaffar på långsidorna, fanerat i mahogny, med inläggningar i olika träslag, en låda och en blindlåda på kortsidorna, hjultrissor i mässing, ca 1800, England, höjd 72,5, 89 x 49 - 90 cm

Åldersrelaterat slitage

779520

2020-08-22